Eylül Alhan

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, uzman eller tarafından yapıldığında, daha etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar için çok etkileyici bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Sade, doğal görünümü ve az bakım gerektirmesi ile, kirpik lifting; günümüzde en trend güzellik ve bakım uygulamalarından biridir. Doğal kirpiklere hacim kazandıran ve bakışlara daha etkileyici bir görünüm kazandıran güzelliği arttıran kirpik lifting, ayrıca sonuçların anında görünmesi ve rötuş gerektirmeden 10 haftaya kadar kalıcılığa sahip olması ile de son derece avantajlıdır. Ayrıca, uygulama sonrası maskara ve göz makyajı sürmek de mümkündür. Peki, kirpik lifting nasıl yapılır? Ne işe yarar? Kimler için uygundur? Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin…

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, geleneksel olarak yapılan kirpik permalarına daha etkili, doğal ve güvenli bir alternatif kirpik kıvırma ve kaldırma yöntemidir. Gözlerin daha büyük ve bakışların daha dikkat çekici olmasına yardımcı olması ile bugün on binlerce kadın tarafından tercih edilmektedir. Kirpiklerini uzatırken bakım yaptırmak istemeyen kadınlar için harika bir alternatiftir.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Uzmanınız, kirpiklerinizi temizleyerek işe başlayacak ve ardından göz kapaklarınıza bir ürün uygulayacaktır. Daha sonra, kirpikler yukarı doğru taranır ve krem bazlı perma solüsyonu uygulanmaktadır. Bu aşamada, size üç farklı kaldırma seçeneği sunulacaktır. Kirpiklerinizin ne kadar kalkık ve dikkat çekici görünmesini istediğinize bağlı olarak bu üç farklı seviyeden birini tercih edebilirsiniz.

Ardından, alt kirpikler bir jel ped veya bant ile kapatılır ve silikonları uygulanır. Piyasada, birçok farklı silikon ve kirpik kaldırma çubuğu bulunmaktadır. Bunlar arasındaki en büyük fark, çubukların daha yuvarlak olmasıdır. Bu nedenle, onları kullanarak güzel bir yuvarlak etki yaratmak daha kolaydır. Ancak, kirpiklerin uçları genellikle çubuğun yüksekliğinden daha uzundur.

Bu nedenle, onları renklendirmek oldukça zordur. Ayrıca, kirpikler silikonla desteklendiğinde daha önce yapılan kirpik liftingden kaynaklanan kıvrımları ütülemek daha kolay olur.
Daha sonra, kirpikler silikon kalkanın üzerine taranır. Kirpikleri daima iç köşede ve düz bir şekilde taramak bu noktada son derece önemlidir. Dış köşede, kedi gözü efekti için düz yukarı veya hafifçe dışa doğru fırçalamayı tercih edebilirsiniz.

Tarama sırasında silikon kalkanı parmaklarınızla yerinde tutun. Bunu yapmak, silikon kalkanın aşırı hareket etmesini önleyecek ve işi kolaylaştıracaktır. İşlemi doğru yapmak için kirpiklerin yönünü birkaç kez yeniden ayarlamak daha iyi olacaktır.

Bunu yapmak için, alttaki yapıştırıcıyı çözeceğinden kirpiklere başka bir yapıştırıcı katmanı eklemeniz yeterlidir. Losyonların etkinliği, kullanılan tutkal miktarına bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle, kirpikleri yeniden konumlandırmaktan tutkal tabakasının çok kalınlaşmaya başladığını gördüğünüzde, nemli bir kulak çubuğu ile çıkarmak ve baştan başlamak iyi bir fikirdir. Kirpiklerin tamamından değil, sadece memnun olmadığınız kısmından çıkardığınızdan emin olun. Böylece işiniz kolaylaşacaktır.

Kirpik kaldırma aleti kullanarak kirpikleri gözün iç köşesinden taramaya ve ayırmaya başlayın. Tutkalı silikon kalkanın üzerine 5 mm’lik kısımlar halinde uygulayın. Ardından, kirpikleri yukarı doğru tarayın. Yapıştırıcıyı tüm kalkana bir kerede uygularsanız, dış köşeye ulaştığınızda yapıştırıcı kuruyacaktır.

Kalkana düzgün bir şekilde takmak için kirpikleri yukarı doğru sıkıca tarayın. Kirpikleri zayıf bir şekilde takarsanız, kalkandan daha kolay gevşeyecektir. Bu da, işlemin geri kalanının zorlaşmasına neden olacaktır.

Bu aşamadan sonra, perma losyonu uygulamasına geçilir. Bunun amacı, kirpiklere şekil verebilmektedir. Dış köşe kirpikleri iç köşe kirpiklerinden daha kalın ve daha güçlü olduğu için losyonu her zaman gözün dış köşesinden uygulamaya başlayın. Unutmayın, kirpikler ne kadar eşit şekilde kaldırırsanız o kadar güzel, doğal ve etkileyici görünecektir.

Sabitleyici losyonu çıkardıktan sonra, kirpikleri tercih ettiğiniz kimyasal bir boya ile renklendirin. Uzun süreli bir sonuç için her zaman yüksek kaliteli bir renk tonu kullandığınızdan emin olun.
Renklendirme aşamasından sonra, kirpiklerin kütikülleri hala biraz kaldırılır. Böylece, renk tonu kirpiklere daha kolay geçecektir. Bu, renklendirmenin zamanlamasını kaldırmadan renklendirmeye kıyasla azaltabileceğiniz anlamına gelmektedir. Artık, kuru bir kulak temizleme pamuğu ile çıkarabilirsiniz.

Tüm modern kirpik kaldırma sistemleri, kirpiklere nemi geri kazandırmak ve besleyici maddeler eklemek için mutlaka besleyici bir ürünle sona ermektedir. Tedaviden sonra, kirpikleri ıslatmak veya rimel kullanmak için beklemenize gerek yoktur.

Kirpik Lifting Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik lifting öncesi:
• Lens takıyorsanız çıkarın.
• Göz kapaklarınızın ve kirpiklerinizin tamamen temiz olduğundan emin olun. Makyaj yapmaktan ve temizleyici yağlar sürmekten kaçının.

Kirpik lifting sonrası:
• İşlemden sonra 24 saat boyunca kirpiklerinizi su ile temas ettirmekten kaçının.
• 24 saat boyunca maskara sürmekten kaçının.
• İlk 24 saat boyunca buhar odasına girmeyin.
• Yüz üstü uyumaktan kaçının.
• Yağ bazlı göz makyajı ve temizleyici kullanmayın.
• Kirpiklerinizi her gün fırçalayın.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcıdır?

Sonuçlar, kirpiklerinizin doğal uzama süresinin nasıl olduğuna bağlı olarak değişecektir. Ancak, kirpik lifting kalıcılığı ortalama 6-8 haftaya kadar sürmektedir. Bununla birlikte; uygulama sonrası 48 saat boyunca maskara sürülmemesi ve 24 saat boyunca kirpiklere el ile temas edilmemesi önemlidir. İlk 24 saat makyaj yapmak kesinlikle yasaktır. En ufak bir su teması bile kirpiklerin şeklini bozabilir.

Kirpik Lifting Kimler İçin Uygundur?

Kirpiği olan herkes bir kirpik lifting adayıdır. Ancak, en iyi sonuçlar genellikle sağlıklı kirpiklerle alınmaktadır. Tekrarlayan kirpik lifting uygulamaları planlıyorsanız, seanslar arasında bir kirpik bakım serumu kullanmanız önerilecektir. İpek kirpikler daha çarpıcı sonuçlar sağlayabilirken, kirpik lifting daha doğal bir görünüm elde etmek için harikadır. Diğer faydaları neler mi?
İpek olduğu gibi rötuş yaptırmak için tekrar gelmenize gerek yoktur.